Biovive the french touch micellar water misellivesi 150 ml
22,00 €
Kuvaus
Fytoaktiivisia kasviraaka-aineita sisältävä misellivesi kosteuttaa ja pehmentää ihoa. Sitruunauute kirkastaa ja raikastaa, ohranversovesi uudistaa ja vahvistaa ja iltahelokin versoista saatava vesi kosteuttaa ja sisältää runsaasti antioksidanttista E-vitamiinia.
Tätä uuden sukupolven misellivettä voit käyttää myös tavallisen kasvoveden tapaan kosteuttamaan ihoa. Et tarvitse puhdistuksen jälkeen erikseen kasvovettä. Ihonhoito ei ole koskaan ollut näin helppoa!
Sopii kaikille ihotyypeille. Herkkäihoisille soveltuu paremmin Esse Sensitive Cleanser ja Sensitive Toner.
Käyttö
Kaada misellivettä vanulappuun ja pyyhi iholta meikki ja lika hellävaraisesti. Soveltuu myös silmämeikin poistoon. Voimakkaan meikin poistoon kannattaa käyttää Biovive the balm-in-oil makeup remover -puhdistusbalmia.
Lisätiedot
99% ainesosista luonnollista alkuperää.
Cosmetique Bio -sertifikaatti.
Tuote on vegaaninen.
Raaka-aineet tulevat Ranskasta.
Pakkaus
Pakkaus sisältää 50-prosenttia kierrätettyä muovia. Etiketit on painettu kasvipohjaisella musteella.
Pakkaus ja korkki lajitellaan muovinkeräykseen.
INCI
AQUA (WATER), CITRUS LIMON (LEMON) FRUIT WATER*, HORDEUM VULGARE STEM WATER*, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) SPROUT EXTRACT*, POLYGLYCERYL-3 COCOATE, POLYGLYCERYL-6 RICINOLEATE, PARFUM (FRAGRANCE), SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PROPANEDIOL, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL, POLYGONUM FAGOPYRUM (BUCKWHEAT) SEED EXTRACT**, FICUS CARICA (FIG) BUD EXTRACT*, PRUNUS CERASUS (BITTER CHERRY) BUD EXTRACT*, PRUNUS PERSICA (PEACH) BUD EXTRACT*
* ingredients from organic farming
** processed from organic ingredients